گریتینگ فلزی

معرفی انواع گریتینگ در ابتدا لازم است که توضیح مختصری در رابطه با گریتینگ ارائه شود.گریتینگ یا صفحات مشبک نوعی از شبکه‌های فولادی یا فایبرگلاس است که ویژگی‌هایی مانند مقاومت بالا، زیبایی ظاهری و امکان عبور نور و هوا را دارد. انواع گریتینگ در صنایع مختلف بخصوص در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و نیروگاهی صنعت ساختمان،شهرسازی و… به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.و کاربردهای متنوعی دارند جهت جلوگیری از فرسایش فلز و زنگ زدن می تـوان آن را به روش گالوانیزه گرم آبکاری کرد که در برابر رطوبت ،عوامـل محیطـی و… مقـاوم شوند.

انواع گریتینگ فلزی

از لحاظ ساختار می‌توان این نوع گریتینگ را به چهار دسته کلی تقسیم نمود :

1- تسمه در تسمه ( عکس 14)

2- تسمه در نیم تسمه (عکس 15)

3- تسمه در میلگرد (عکس 13 )

4- تسمه در چهار پهلوی تابیده شده ( عکس 12)

 

گریتینگ فلزی پرکاربردترین نوع گریتینگ در صنعت ایران محسوب می‌شود. و بیشترین کاربرد را در صنعت نفت و پتروشیمی دارد که از آن در سازه‌های فولادی و مخازن استفاده می‌شود. همچنین از دیگر کاربردهای گریتینگ فلزی می‌توان به استفاده از آن در اسکله‌های بنادر، پوشش کانال‌های آب و فاضلاب، پل‌ها و تونل‌ها و… اشاره کرد.

گریتینگ گالوانیزه چیست؟

گریتینگ گالوانیزه در واقع یکی از انواع گریتینگ فلزی است با این تفاوت که به وسیله گالوانیزه پوشش داده می‌شود. در واقع در روند تولید گریتینگ و پس از ساخته شدن آن به منظور افزایش مقاومت گریتینگ در برابر خوردگی، رطوبت و شرایط جوی و همچنین جهت ایجاد زیبایی ظاهری در گریتینگ، آن را با استفاده از گالوانیزه گرم پوشش می‌دهند.

به این نوع گریتینگ که با استفاده از پوشش گالوانیزه گرم آبکاری شده است گریتینگ گالوانیزه گفته می‌شود. پوشش گالوانیزه مورد استفاده دارای قدرت چسبندگی بالا و خاصیت عدم شکنندگی می‌باشد و به همین علت پوشش بسیار مناسبی برای گریتینگ محسوب می‌شود. ( عکس 16)

 

تولیدات گریتینگ گالوانیزه گالوانیران :

گریتینگ فلزی تسمه در تسمه

گریتینگ فلزی تسمه در نیم تسمه

گریتینگ فلزی تسمه در میلگرد

گریتینگ فلزی تسمه در چهار پهلوی تابیده

جهت مشاوره و استعلام قیمت انواع گریتینگ فلزی گالوانیزه با ما تماس حاصل فرمایید.