گاردریل جاده

گاردریل ها حفاظ های فلزی می باشند که در جاده ها و اتوبان ها نصب می شوند و یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی به شمار می روند. تولید گاردریل به روش رول فرمینگ و مطابق استانداردهای ایران و بین المللی انجام شده و از ورق با ضخامت 3 میلیمتر با پوشش گالوانیزه گرم مطابق استاندارد ASTM_A123  استفاده می گردد. این حفاظ ها دارای پایه تیرآهن یا ناودانی، ضربه گیر و پیچ و مهره است. گاردریل ها (حفاظ فلزی ) به انواع دو موج و سه موج تقسیم می شوند.

1- گاردریل دو موج

این نوع گاردریل توانایی پوشش دهی به وسایل نقلیه با وزن 8/0 تا 8/1 تن را داشته و در برخورد وسیله نقلیه 1800 کیلوگرمی با زاویۀ 28° و سرعت 95 کیلومتر بر ساعت میزان تغییر شکل جانبی معادل2/2 متر را خواهد داشت. این سیستم به ارتفاع نصب و نیز پستی و بلندی های زمین حساس می باشد، بنابراین در اجرا باید ارتفاع نصب به دقت رعایت شود.

2- گاردریل سه موج

این نوع گاردریل کاملاً مشابه گاردریل دو موجی و به شکل W است. و تفاوت آن با نوع دو موجی در عرض بیشتر سپر آن است که می تواند طیف گسترده تری از وسایل نقلیه با ارتفاع های گوناگون را پوشش دهد. همچنین نسبت به پستی و بلندی های زمین کمتر حساس است. به دلیل جلوگیری از پیچش سپر، این سیستم باید به تناوب از بالا و پایین به پایه ها قلاب شود.

نکات و استانداردهای قبل از خرید گاردریل

فاکتورهای مختلفی همچون وضعیت محیطی، میزان انحراف جاده و… در طراحی و نصب گاردریل دخیل هستند. از آنجا که گاردریل ها با هدف بهبود ایمنی جاده ها تعبیه می شوند، توجه به کیفیت آن ها و انتخاب بهترین محافظ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خواص و استاندارد بکار رفته گاردریل باید به گونه ای باشد که در برابر ضربه های ناشی از اصابت، مقاومت لازم را داشته باشد. انتخاب غلط می تواند موجب خسارات جبران ناپذیری گردد.
جهت مشاوره و اطلاع از آخرین قیمت گاردریل با کارشناسان مجموعه روی آوران پارسیان گستر در تعامل باشید.